Prečo bol pastiersky list KBS priamočiary?

Autor: Matej Mihalík | 3.12.2013 o 20:30 | (upravené 1.7.2014 o 22:20) Karma článku: 19,97 | Prečítané:  6640x

Pastiersky list Konferencie biskupov Slovenska (KBS) na tému LGBTI a gender ideológie vyvolal veľký rozruch. To sa vzhľadom na jeho priamočiarosť dalo očakávať. Čo však vzbudilo u slovenských biskupov potrebu použiť slová ako „sodomský paškvil" alebo „kultúra smrti"?  Myslím si, že KBS mala na to tri nasledujúce dôvody.

Sexuálna výchova detí a ich predčasná sexualizácia

Poslednú dobu sa stretávame s mnohými informáciami o sexuálnej výchove na školách v západných krajinách. Táto výchova je však mnohokrát šírená LGBTI a rôznymi inými ľudskoprávnymi aktivistami a je súčasťou tzv. gender ideológie. Ako teda vyzerá táto sexuálna výchova v praxi?

V Nemecku vypukol škandál ohľadne učebnice sexuálnej výchovy určenej pre päťročné deti. Učebnica obsahovala obrázky s explicitným sexuálnym obsahom v kreslenej podobne. Inými slovami, päťročné sa učili ako používať kondóm a ako mať pohlavný styk. Rodičia sa na školu začali sťažovať a po medializácii prípadu sa učebnice stiahli. Niekto si povie, že stala sa chyba, ale bola napravená. No stále ostáva otázka ako je možné, že sa to vôbec stalo. Ako môže niekoho napadnúť, že päťročné deti sa majú učiť navliekať kondómy?

Vo Veľkej Británii sa dejú podobné veci ako v Nemecku. Na trhu sa objavujú knižky a rôzne materiály, ktoré majú byť určené na sexuálnu výchovu už päťročných detí. Sú tam kreslené polohy, učia deti, čo je to masturbácia, čo je orgazmus alebo čo je prostitúcia. Oboznamujú deti s homosexualitou a prezentujú to ako niečo normálne. Knižky dokonca obsahujú aj kreslený obrázok detského orgazmu. A ďalej to už radšej nejdem komentovať.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vydala v roku 2010 pre Európu štandardy pre sexuálnu výchovu. Na ich stránke si môžete stiahnuť anglickú verziu a prečítať si, čo podľa WHO má Vaše dieťa ovládať. Napríklad na strane 38 sa môžete dočítať, že deti vo veku 0-4 rokov majú byť informované o "pôžitku z dotýkania sa vlastného tela, rannodetskej masturbácii.“ Aplikáciu tohto pravidla do života si ani nechcem predstaviť.

Gender ideológia

Gender ideológiu poznáme aj pod názvom ideológia rodu, lebo gender v angličtine znamená rod. Aktivisti sa snažia presviedčať, že táto ideológia je hlavne o presadzovaní rovnosti medzi mužom a ženou. To je veľmi ušľachtilý cieľ, ale žiaľ figuruje v gender ideológii až na posledných miestach.

Podstata gender ideológie spočíva v tom, že robí rozdiel medzi biologickým pohlavím človeka a jeho rodom. Ľudia sa rodia s daným biologickým pohlavím, ale svoj rod si môžu zvoliť sami. Ako to vyzerá v praxi? Napríklad muž sa začne cítiť ako žena uväznená v mužskom tele a preto začne požadovať od spoločnosti, aby ho uznala za ženu. Toto sa deje aj v opačnom garde. Takýchto ľudí nazývame „transgender“. Taktiež sa stáva, že sa transgender ľudia dožadujú operácie, ktorá má zmeniť ich pohlavné orgány. Tejto operácii ešte predchádza hormonálna liečba. Biologické pohlavie je zrazu teoretický pojem, na ktorom v skutočnosti nezáleží. Nikto nerieši, že chromozóny a mozog (je rozdiel medzi mužským a ženským mozgom) ostanú nezmenené, čo znamená, že zmena pohlavia nie je ani medicínsky možná. Dôležité sú subjektívne pocity založené na ktovie čom. Navyše celý tento proces je drastický zásah do tela. O tom sa radšej nehovorí. A už vôbec sa neinformuje o tom, čo sa stane, keď sa operácia zmeny pohlavných orgánov a hormonálna liečba nepodaria.

Je strašné, že zmeny pohlavia sa dejú medzi dospelými. O to horšie je, že zmenu pohlavia podstupujú aj deti. V Kanade je známy prípad dievčatka, ktoré sa ako deväťročné začalo cítiť ako chlapec. V tomto veku aj začalo s hormonálnou terapiou, ktorá má trvať, kým bude mať šestnásť. Potom sa toto dievča (či vlastne chlapec) rozhodne, či chce aj operáciu zmeny pohlavných orgánov. (oprava preškrtnutého textu: Dievča začalo dostávať injekcie na oddialenie puberty. V šestnástich rokoch sa môže rozhodnúť či chce dostávať mužské hormóny a v osemnástich sa bude môcť rozhodnúť či podstúpi operáciu zmeny pohlavných orgánov.) Niečo podobné sa deje aj v USA. Dvanásťročný chlapec podstupuje proces zmeny pohlavia. A toto nie sú ojedinelé prípady.

V Kalifornii prijali tzv. transgender zákon, ktorý dovoľuje na štátnych stredných školách chlapcom, ktorí sa cítia ako dievčatá, používať dievčenské sprchy a záchody. To isté aj dievčatám, ktoré sa cítia ako chlapci. Na štátnej strednej škole v Kalifornii bude teda realitou, že chlapci budú bežne používať dievčenské sprchy a rodičia stredoškolských dievčat, ktorým sa to nepáči, budú vlastne porušovať ľudské práva týchto chlapcov. Chceli by ste, aby Vaša trinásťročná dcéra prišla domov s tým, že chlapci sa sprchujú v dievčenských sprchách s odôvodnením, že sa cítia ako dievčatá?

Vidíte, čo všetko sa môže stať, keď sa troška pohráme s definíciou pohlavia. Ak priznáme, že ľudia môžu byť iného rodu ako pohlavia, tak všetky vyššie uvedené veci sú len toho logickým dôsledkom.

Homosexualita

Je mnoho kontroverzií ohľadne toho, či je homosexualita normálnym prejavom alebo nie. To tu teraz však nejdem riešiť. Podstatné je, že bez ohľadu na to, či homosexualita je porucha alebo nie, je spojená s vysokým rizikom HIV/AIDS. Až 62% všetkých diagnóz HIV infekcie v USA bolo spôsobených pohlavným stykom medzi mužmi. 27% HIV infekcií bolo výsledkom heterosexuálneho pohlavného styku s osobou z rizikovej skupiny HIV (narkoman, gay, prostitútka a pod.). 7% HIV infekcií sa prenieslo cez injekcie. Gayovia sú teda najrizikovejšou skupinou HIV. Podľa bývalého prezidenta Americkej Asociácie Psychológov je vysoký výskyt HIV medzi gaymi spôsobený promiskuitou a nestabilitou ich vzťahov, ktorá je oveľa väčšia ako nestabilita heterosexuálnych vzťahov (vzťah homosexuálnych mužov trvá priemerne iba 90 dní). Nie sú tieto čísla dôkazom, že ide o kultúru smrti? Kde v tých číslach nájdem život? Niektorí si povedia, že treba viac používať kondómy. Kondómy tu máme desaťročia a nič sa nevyriešilo. Navyše, kto by chcel podstúpiť riziko a stráviť noc s HIV pozitívnym človekom aj napriek tomu, že by použili kondóm?

Určite si veľa čitateľov povie, že nenávidím gayov. Ale prečo by mali byť fakty nenávisťou? Čo je zlé na tom, že iba poukážem na túto smutnú skutočnosť? Myslím si, že je dôležité upozorniť, že aktívny homosexuálny spôsob života muža prináša vyššie uvedené riziká.

Pravda je dôležitá

Mnohí ma označia za homofóba a fanatika. Veľa ľudí bude považovať tento článok za prejav nenávisti. Je to ich názor. Ja si však myslím, že pravdu netreba skrývať, treba o nej hovoriť a teda kvitujem, že KBS v pastierskom liste poukazuje na problém. Sme predsa slobodná a civilizovaná spoločnosť, ktorá vie, že fakty nie sú prejavom homofóbie, fanatizmu a nenávisti. Alebo nie?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočner písal Zsuzsovej o sledovaní Sulíka a Rajtára chcel dostať do basy

Ďalšia časť Kočnerovej komunikácie potvrdzuje výpoveď Petra Tótha.

Dobré ráno

Dobré ráno: Je desivé vidieť, kto všetko si vás lustruje

Polícia si volá novinárov. Zisťujú, ako o nich zbierali informácie.

Stĺpček Petra Schutza

Posty pridelencov treba zrušiť

Inštitút pridelenca je azda najlukratívnejšou trafikou.


Už ste čítali?