Nehaňte a neodsudzujte kresťanov za ich názor na homosexualitu

Autor: Matej Mihalík | 19.1.2014 o 17:17 | (upravené 1.7.2014 o 22:17) Karma článku: 15,68 | Prečítané:  2810x

Vznik Aliancie za rodinu, pastiersky list KBS a návrh KDH na ústavné zadefinovanie manželstva ako zväzku jedného muža a jednej ženy, toto všetko rozvírilo hladinu slovenského spoločenského života a vyvolalo mnohé nesúhlasné reakcie. Tento týždeň sa však objavili tri také reakcie, ktoré už prekročili všetku mieru. Jedna je od pána Masaryka, druhá pochádza od Dušana Veselovského a tretia je od jednej blogerky.

Pán Masaryk, nehaňte a neodsudzujte kresťanov za ich názor na homosexualitu

Pán Masaryk na svojom blogu uverejnil článok, ktorý zo začiatku vyzeral priateľsky. V úvode sa zdieľal so svojimi skúsenosťami z rôznych kostolov rôznych denominácii, no na záver článku ich zneužil na hrubé obvinenia voči kresťanom.

Najprv obvinil kresťanov z toho, že Boha používajú na svoje mocenské hry. Toto obvinenie je v západnej spoločnosti v móde snáď od Francúzskej revolúcie a preto to ľudia berú ako samozrejmosť. Avšak, akým spôsobom môže zadefinovanie heterosexuálneho manželstva v Ústave priniesť kresťanom moc? Stanú sa z nás zrazu boháči? Budeme mať vďaka tomu obrovské lobistické organizácie po celom svete? Možno to prinesie 5% hlasov kresťanským stranám a už nebudú mať 9%, ale 14%. To je určite na ústavnú väčšinu v NR SR. Aj keby (čo sa nestane), tak všade okolo nás sú liberálne krajiny, nad ktorými naše malé Slovensko nemá politickú moc.

Ďalej pán Masaryk kritizoval snahu „vytlačiť z učebníc zmienky o rozvedenej matke". V tomto však zavádza. My sme sa to nesnažili vytlačiť z učebníc, ale zo Šlabikára, čo je učebnica pre prvákov a to je rozdiel. Ako odpovie pán Masaryk na otázku prváka, že prečo otecko opustil mamičku? Nemal ju už rád? Ďalšia otázka prváka: „Prečo ju nemal rád? Prečo ocko klamal mamičke, že ju ľúbi? A prečo opustil aj mňa, svojho synčeka, keď nemal rád iba mamičku?" Odpovie snáď pán Masaryk, že ocko mal vlastne milenku, ktorá mu bola cennejšia než synček a mamička? Inými slovami, dieťa má do určitého veku vnímať svet taký, aký by mal byť a až potom, keď spozná dobro, sa môže dozvedať o zle.

Ostatné obvinenia kresťanov zo strany pána Masaryka sa týkajú údajnej intolerancie, nenávisti a diktovania. Zdá sa, že kto nezdieľa liberálny názor na homosexuálne manželstvá, je intolerantný a nenávistný jedinec, ktorý nemá na práci nič iné, než druhým diktovať ako žiť. Kto je s nami je OK, kto nie, to sa tolerovať nebude. Ak takto vyzerá tá bájna tolerancia, ďakujem, neprosím.

A čo ten pastiersky list? Kresťania už dlhšiu dobu musia počúvať tieto obvinenia z nenávisti a intolerancie. Dokonca sú znevažovaní. Jeden príklad za všetky: kresťanský poslanec bol vulgárne napadnutý za svoju vieru a postoj. Nezaregistroval som žiadne odsúdenie zo strany liberálov. Práve naopak. Niektorí to považujú za slobodu prejavu. Potom ale nech sa nik nečuduje, že biskupi majú potrebu nazvať isté veci „sodomským paškvilom."

Predpokladám, že by pán Masaryk nepodporil manželstvá troch a viac ľudí. A práve v tomto bode diktuje aj on druhým ako majú žiť. Diktuje každému človeku, že môže mať iba jedného manžela/manželku. Nevyvoláva aj pán Masaryk pocity viny v ľuďoch, ktorí „žijú v rodine, ktorá nevyzerá ako z vianočnej reklamy telekomunikačného operátora?" Tak potom prečo obviňuje kresťanov z diktovania druhým ako majú žiť? Už rozumiem. Kresťania majú iný názor na definíciu manželstva ako on.

Na záver článku pán Masaryk píše: Lebo budovať si úprimný a autentický vzťah s Bohom je o dosť ťažšie ako vykrikovať frázy." Chce tým pán Masaryk povedať, že tí, ktorí „vykrikujú frázy" o tradičnej rodine si nebudujú autentický vzťah s Bohom? Asi áno, lebo v článku tiež píše: „Keď namiesto hľadania viery vrieskajú heslá o návrate k tradičnej rodine (...)" Toto sú ťažké odsúdenia. Akože každý, kto nemá liberálny názor na homosexualitu, nehľadá vieru? Chce pán Masaryk povedať, že pápež František, ktorý ostro vystúpil proti homosexuálnym manželstvám a odsúdil LGBTI lobbying, takisto nehľadá vieru? Však každú chvíľu príde nejaká správa o tom, že pápež robí skutky milosrdenstva. Pán Masaryk nielenže odsúdil pápeža, ktorý o.i. oslávil narodeniny s bezdomovcami, ale aj celú kopu bežných ľudí, ktorí sa úprimne snažia žiť svoj život s Bohom. Dôvod? Asi nemajú ten „správny" názor na LGBTI.

Pán Masaryk (a každý kto odsudzuje kresťanov za ich názor na homosexualitu), tento článok nemá poukázať na to, že homosexuálne manželstvo je nezmyselný návrh, ale na to, že súdiť vieru ľudí podľa toho, či súhlasia s homosexuálnymi zväzkami, je nefér. Navrhujem Vám, aby ste zavítali aspoň sem-tam do nejakého kresťanského spoločenstva a možno zistíte, že nie sme netolerantní ľudia, ktorí sa boja neznámeho. Ak chcete s nami dosiahnuť diskusiu, toto je spôsob.

Demystifikácia Boha

Takýto názov má článok Lenky Paterovej, ktorá v ňom kritizuje „Biskupskú cirkev" kvôli jej názoru na homosexualitu. Tvrdí, že biskupi súdia homosexuálov len preto, že sa títo ľudia rozhodli žiť inak. Dodávam, že existuje veľa ľudí, ktorí sa rozhodli „žiť inak" a aj tak sú kritizovaní. Čo tak láska medzi troma mužmi? Tí sa nerozhodli žiť inak? Blogerka asi odpovie, že to nie je dobrý príklad, lebo polyamória nie je normálna.

Autorka článku si teda zjavne myslí, že homosexualita je normálna. Ako dôkaz používa pozorovania, ktorých záverom je, že aj u zvierat je homosexualita. Týmto prirovnaním si však zvolila logiku typu čo je prirodzené u zvierat, musí byť aj ľudí. Pozrime sa teda na svet očami tejto logiky. Všetci vieme, že zvieratá robia rôzne veci, za ktoré by sa ľudia hanbili a ktoré pre ľudí vôbec nie sú prirodzené. Podľa autorkinej logiky, by tieto veci mali byť u ľudí prirodzené, lebo to „nie je ničím cudzím ani v ríši zvierat."

Na záver článku píše: "Nesúdim, len konštatujem .... a pýtam sa prečo?" Aj my sa môžeme spýtať, že prečo to, čo u seba nazýva konštatovaním, je v prípade biskupov odsudzovaním?

Pán Veselovský, my nejdeme vyvážať LGBTI ľudí

Tento bloger uverejnil článok, v ktorom vyjadruje obavy z toho, že o pár mesiacov (možno rokov) budeme deportovať LGBTI ľudí v dobytčákoch. Prirovnal súčasný postoj kresťanov k LGBTI komunite k postoju našich predkov k Židom za druhej svetovej vojny. Pekne zareagoval Tomáš Kováčik, hovorca Národného pochodu za život. My nechceme nikoho nikam odvážať a takéto obvinenia považujem za veľmi prehnané. Kam by sme tých LGBTI ľudí odviezli, pán Veselovský? Však žiaden tábor neexistuje a žiaden sa ani nestavia. Ak niekto nesúhlasí s homosexuálnymi manželstvom a považuje homosexualitu za neprirodzenú orientáciu, neznamená to, že potrebuje týchto ľudí vyhladzovať v plynových komorách. Celé mi to pripomína tzv. Godwin´s Law.

Bude lepšie?

Keď niekto nesúhlasí s homosexuálnymi manželstvami, neznamená to, že je bigot. Kedy prestanú tieto nezmyselné nálepkovania? Kedy nastane úctivá diskusia? Bude to raz lepšie?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Café Európa: Aká bude budúcnosť Česka a Slovenska v Európe

Aké je naše miesto v Európskej únii? Sledujte diskusiu naživo.

DOMOV

Markíza má byť na predaj, hovorí sa aj o ďalších médiách

Majiteľ najsledovanejšej televízie na Slovensku, ako aj potenciálni záujemcovia o jej kúpu tvrdia, že špekulácie nekomentujú.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?