Prečo je správa Lunacek nedemokratická?

Autor: Matej Mihalík | 7.2.2014 o 14:24 | (upravené 1.7.2014 o 22:16) Karma článku: 11,99 | Prečítané:  1358x

Tento týždeň bola Európskym parlamentom prijatá kontroverzná správa Lunacek. LGBTI aktivisti tvrdia, že má zabezpečiť rovnaký prístup k všetkým občanom EÚ, vrátane LGBTI ľudí. Správa však delí ľudí na rovných a rovnejších a nielenže ohrozuje základné ľudské práva a slobody, ale aj uráža zdravý rozum.

V čom je správa Lunacek nebezpečná?

Nebezpečenstvo správy je v jej podstate. Správa síce ostro odsudzuje diskrimináciu LGBTI osôb, ale nikde neuvádza, čo sa myslí pod pojmom diskriminácia. Ako môžeme bojovať proti diskriminácii, keď jasne nedefinujeme, čo to tá diskriminácia je?

Táto vágnosť správy vyvoláva znepokojenie, lebo celý jej obsah závisí na výklade. Keďže spravodajkyňou správy je LGBTI aktivistka Ulrike Lunacek, ktorá viackrát osobne podporila Dúhový PRIDE Bratislava, tak je jasné, že správa bude použitá ako legislatívna zbraň LGBTI aktivistov, ktorí ju budú interpretovať podľa svojich názorov. Poďme sa teda pozrieť ako zrejme budú chápané jednotlivé body správy Lunacek.

Všeobecné poznámky, bod 1: ostré odsúdenie diskriminácie LGBTI osôb

Ostré odsúdenie diskriminácie podľa výkladu LGBTI aktivistov znamená odsúdenie takmer akéhokoľvek nesúhlasu s ich názormi.

Ľudia, ktorí si myslia, že homosexualita je porucha, budú obviňovaní z diskriminácie. Nikoho nebude zaujímať, že či títo ľudia majú pravdu, dôležité je, že nemajú ten správny a tolerantný názor. V USA už bola za takýto názor vyhodená zo školy študentka psychológie potom, čo odmietla podstúpiť nápravný program. Bude sa aj v Európskej Únii vyhadzovať zo škôl za konzervatívny názor na homosexualitu?

Oponentom homosexuálnych manželstiev budú za ich postoje hroziť tresty. Ak napríklad niekto nebude chcieť oddať homosexuálny pár, bude obvinený z diskriminácie a to napriek právu na výhradu svedomia. Jednému starostovi vo Francúzsku za to hrozí 5 rokov basy a pokuta 75 000 eur. Prečo treba ľuďom pod hrozbou väzenia vnucovať postoj k homosexuálnym manželstvám? Nemôžu homosexuáli rešpektovať ľudí s iným názorom a zosobášiť sa pred iným úradníkom?

Bod D (i.): zákaz diskriminácie LGBTI osôb vo vzdelávaní a výchove

Ako podľa LGBTI aktivistov vyzerá zákaz diskriminácie vo vzdelávaní a výchove? Nepekne. Totiž nielenže hrozí zásah do práv rodičov na výchovu dieťaťa, ale aj priama indoktrinácia dieťaťa.

LGBTI aktivisti budú chcieť, aby sa deti učili, že homosexualita je normálna. Pri takomto prístupe môžeme očakávať, že dieťa (deti ešte nevedia kriticky myslieť) príde domov a povie, že je gay/lesba, lebo sa mu páči nový účes kamaráta rovnakého pohlavia. Keďže dieťa ešte nevie rozlíšiť medzi homosexualitou a tým, že sa mu páči nové kamarátove oblečenie a účes, tak nie je dôvod ho učiť o homosexualite. Akurát ho popletieme.

Deťom bude taktiež vysvetľované, že cítiť sa ako opačné pohlavie je prirodzené a že zmena pohlavných orgánov je právom každého človeka. Výsledok? Všetky školy, ktorým sa to nepáči budú považované za netolerantné a budú nútené tlačiť deťom tieto kaleráby do hlavy. A rodičia sa budú musieť len smutne prizerať, keď ich dcérka príde domov s tým, že sa cíti ako chlapec a chce zmenu pohlavných orgánov. Zdá sa Vám to príliš? V USA a v Kanade je bežnou praxou, že chlapci, ktorí sa cítia ako dievčatá (a opačne) podstupujú „terapie" vedúce k zmene pohlavných orgánov.

Bod E (ii.): úsilie o vyškrtnutie transexuality zo zoznamu chorôb WHO (MKCH)

V správe sa píše: „Komisia by mala v rámci Svetovej zdravotníckej organizácie pokračovať v úsilí o vyčiarknutie odlišností rodovej identity zo zoznamu duševných porúch a porúch správania (...)" Tým sa chce povedať, že celá EÚ má vyvíjať politický tlak, aby sa vyškrtla zo zoznamu porucha, ktorú tam niektorí ľudia nechcú? Existuje predsa mnoho európskych občanov, ktorí chcú, aby transexualita bola naďalej poruchou a nikto sa ich na to nepýtal. Prečo sa títo ľudia ignorujú?

Navyše Európska Únia je politická organizácia a WHO má byť vedecká. Prečo chce správa Lunacek, aby sa politika miešala do vedy? Potom vlastne vyvstáva otázka akým spôsobom sa vyškrtla zo zoznamu homosexualita. Tiež prostredníctvom podobného politického tlaku?

Bod G (i.): zabezpečenie zákazu diskriminácie transrodových osôb vo všetkých právnych predpisoch

Ako si tento bod vysvetľujú LGBTI aktivisti? Jeden príklad z USA za všetky. V Kalifornii sa na apel LGBTI hnutí prijal tzv. transgender zákon. Tento zákon napríklad dovoľuje chlapcom, ktorí sa cítia ako dievčatá, sprchovať sa v dievčenských sprchách. Taktiež dovoľuje, aby dievčatá, ktoré sa cítia ako chlapci, hrali v chlapčenských športových tímoch. Toto všetko sa bude diať na každej kalifornskej štátnej strednej škole. Má európsky zákaz diskriminácie transrodových osôb vyzerať ako ten kalifornský? Je takýto zákon normálny?

Bod J (v.): trestné činy z podnecovania k nenávisti voči LGBTI osobám

Správa vyzýva, aby členské štáty prijali „trestnoprávne predpisy zakazujúce podnecovanie k nenávisti na základe sexuálnej orientácie a rodovej identity." Čo sa však myslí podnecovaním k nenávisti? Zo skúsenosti vieme, že LGBTI aktivisti označujú za nenávisť aj obyčajný nesúhlas s ich politickou agendou. Bude kriminálnik ten, kto verejne povie, že homosexuálne manželstvo je zlé? Čo sa stane s vedcom alebo lekárom, ktorí budú verejne tvrdiť, že homosexualita je porucha? Odsúdime ich za trestný čin z podnecovania k nenávisti a pošleme ich do basy? Ako príklad, že perzekúcie za iný názor sú reálne, slúži už v článku uvedený vyhadzov zo školy kvôli konzervatívnemu názoru na homosexualitu.

Nezáväzne záväzná cesta do totality

Správa Lunacek síce nie je záväzná, ale samotný obsah správy vyzýva členské štáty, aby prijali uvedené politiky. Navyše netreba zabúdať, že nezáväzný právny predpis je prípravou na ten záväzný. Toto dokazuje, že správa má svoj vplyv. A práve pre tento vplyv bolo prijatá. Ináč by si s ňou nik nedával námahu.

Navyše táto správa vytvára hrozbu, že ľudia budú trestaní za svoje postoje a pochybnosti voči oficiálnemu názoru. Taktiež vzniká nebezpečenstvo, že jej aplikáciou uzákoníme obrovské nezmysly. Práve tieto veci patria k znakom totalitných režimov. Tieto skutočnosti sú dobrým dôvodom považovať správu Lunacek za nezlučiteľnú so slobodou a demokraciou.

Ako možno predísť takýmto správam a dokumentom?

Je dôležité, aby každý začal sám od seba. Mali by sme správne rozumieť pojmu manželstvo a žiť ho. Vedieť, čo je to mužskosť a ženskosť (a taktiež to žiť) a v konečnom dôsledku pozorne sledovať verejné dianie a nebyť voči tomu pasívny. Najbližšia možnosť ako zaujať postoj, budú blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu. Len takýmto spoločným úsilím môžeme dosiahnuť, že podobné veci, ako správa Lunacek, sa nebudú opakovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Café Európa: Aká bude budúcnosť Česka a Slovenska v Európe

Aké je naše miesto v Európskej únii? Sledujte diskusiu naživo.

DOMOV

Markíza má byť na predaj, hovorí sa aj o ďalších médiách

Majiteľ najsledovanejšej televízie na Slovensku, ako aj potenciálni záujemcovia o jej kúpu tvrdia, že špekulácie nekomentujú.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?