Metalový festival je ukážkou pokrytectva. Na Harvarde podobné neprešlo

Autor: Matej Mihalík | 29.7.2014 o 10:01 | Karma článku: 12,48 | Prečítané:  3839x

Na festivale Gothoom v Novej Bani sa objavia texty piesní, ktoré šíria nenávisť voči kresťanom. Liberáli však nepovažujú tieto texty za problematické a chcú ich chrániť slobodou slova.

Pôvodný texty a ich „liberálne“ verzie

Festivalu Gothoom vyjadrili podporu viacerí liberáli. Bloger Matej Novotný tvrdí, že kresťanom by festival nemal prekážať, lebo to tí metalisti nemyslia vážne. Spisovateľ Michal Hvorecký sa zas vyjadril, že síce nemá rád metal, ale na tomto festival by bol ochotný headbangovať až do rána. Poďme sa teda pozrieť, že v rytme asi akých piesní by tento tolerantný spisovateľ headbangoval a či by títo dvaja páni schvaľovali ich upravené verzie (viď: zamenený text), v ktorých textoch by miesto kresťanov boli Rómovia a homosexuáli.

Skupina: Belphegor
Skladba: The Cruzifixus – Agnus Dei
Pôvodný text:Zahrdús kňaza! Rúhaj sa kňazovi! Vydrancuj a zapáľ kňaza...“
Zamenený text:Zahrdús geja! Rúhaj sa gejovi! Vydrancuj a zapáľ PRIDE...“

Skupina: Belphegor
Skladba: Cremation of holiness
Pôvodný text: „Zabite jeho pätolizačov! Vyhlaďte ich všetkých! ...Zotnite hlavu učeníkom boha! Obráťte ich kostoly na jatky! Prebroďte sa znesvätenou krvou! Vyhoďte do vzduchu Vatikán. Ukrižujte poľskú kur** u! (myslí sa sv. Ján Pavol II., pápež)“
Zamenený text: „Zabite príživníkov! Vyhlaďte ich všetkých! ...Zotnite hlavu čiernym zlodejom! Obráťte ich osady na jatky! Prebroďte sa znesvätenou krvou! Vyhoďte do vzduchu Luník IX. Ukrižujte cigánsku kur** u!"

Skupina: Centurian
Skladba: Cross of fury (Kríž besnenia)
Pôvodný text: „Kam inde mám ísť so svojou nenávisťou? ... premáha ma šialenstvo žiadostivosti po krvi. Vidím kresťanov, nôž dostáva príkaz. Preč so zákonom! Smrť je poruke.
... Sú slepí, vyhubte ich druh!“
Zamenený text: „Kam inde mám ísť so svojou nenávisťou? ... premáha ma šialenstvo žiadostivosti po krvi. Vidím cigáňov, nôž dostáva príkaz. Preč s rovnosťou! Smrť je poruke.
... Sú neprispôsobiví, vyhubte ich druh!“

Skupina: Centurian
Skladba: Let Jesus bleed (Nechajte Ježiša krvácať)
Pôvodný text: „S úsmevom zabijem každého jeho (Kristovho) nasledovníka. Som označený na to, aby som skončil Boží skorumpovaný plán a budem piť jeho krv.“
Zamenený text: „S úsmevom zabijem každého buzeranta. Som označený na to, aby som skončil dúhový skorumpovaný plán a budem piť ich krv.“

Silná káva, však? Predpokladám, že pán Hvorecký by tak rezolútne neobhajoval texty piesní, ktoré by tak veľmi útočili na homosexuálov a Rómov. A pán Novotný by asi tieto zamenené texty bral vážnejšie a nebol by tak benevolentný, ak by v nich miesto kresťanov boli skupiny osôb, ktoré sú mu ideologicky bližšie.

Ako kresťan som proti textom, ktoré takýmto spôsobom znevažujú akúkoľvek skupinu osôb a to vrátane kresťanov, Rómov alebo homosexuálov. Liberálom však krváky namierené voči kresťanom očividne neprekážajú.

Pokrytecká tolerancia liberalizmu

Festival Gothoom je dokonalou ukážkou pokrytectva liberalizmu. Liberáli išli vyskočiť z kože, keď Kuffa nazval homosexualitu chorobou. Liberálne média a intelektuálna elita doslova celé dni riešili moderátorku RTVS, ktorá sa na Facebooku nechala uniesť, lebo bola, podľa jej slov, obeťou trestného činu zo strany Rómov. Ale keď tu máme hudobný festival, oproti ktorému je Kuffa a moderátorka RTVS len slabý odvar, tak liberáli buď mlčia alebo to dokonca obhajujú slobodou slova.

A to ešte neriešim satanizmus ako osobitný problém festivalu. Webová stránka Gothoomu dokazuje, že festival je úzko napojený na satanizmus, ktorý je oslavou zla a známy tým, že jeho obrady prekračujú hranice zákona a celkom bežne sa znevažujú náboženské symboly kresťanstva. Nechápem, prečo by sa mal satanistický festival tolerovať.

Prečo teda liberáli k tomu pristupujú pokrytecky? Prečo by pán Hvorecký tancoval na tak nenávistné texty voči kresťanom a zabával sa pri pálení kríža? Áno, na festivale Gothoom došlo aj k páleniu kríža. Odpoveď je jednoduchá: títo ľudia nenávidia kresťanov a kresťanstvo, len to nechcú otvorene priznať, lebo by sa zaradili medzi tých, ktorých tak radi kritizujú.

Harvard je proti

Zdá sa, že Gothoom, napriek protestom a násilným textom, nezrušia. Slovenská republika a mesto Nová Baňa by si však v prípade tohto festivalu mohli zobrať príklad z Harvardovej Univerzity, na ktorej sa mala slúžiť satanistická omša. Po viacerých protestoch sa univerzita rozhodla túto omšu zrušiť a jej prezidentka sa dokonca zúčastnila na eucharistickej procesii, ktorá sa konala v rovnakom čase v akom sa mala konať satanistická omša. Skúsme sa teda inšpirovať Harvardom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Café Európa: Aká bude budúcnosť Česka a Slovenska v Európe

Aké je naše miesto v Európskej únii? Sledujte diskusiu naživo.

DOMOV

Markíza má byť na predaj, hovorí sa aj o ďalších médiách

Majiteľ najsledovanejšej televízie na Slovensku, ako aj potenciálni záujemcovia o jej kúpu tvrdia, že špekulácie nekomentujú.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?